ВИЦ

Разговара малиот Перица со своите другари на Фејсбук и преку разговор дознава дека утре ќе имаат контролен тес по математика на кој сосема заборавил. Па им вели на другарите:
- Одам јас итно да вечерам!
- Што имаш за вечера?
- Свеж компир!

ТОП ВИДЕО

Најубавите и најсмешни видео клипови се само со децата...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 24 Август 2017 09:39 Здравје
Задолжително мијте ги рацете од овие јавни места
Од бактериите мора многу да се чуваме, затоа експертите не предупредуваат дека мора да ги миеме рацете со цел да го заштитиме здравјето...Ако се допираме до одредени јавни предмети што се користат од голем број на луѓе, значи дека мора редовно да ги миеме рацете.

Ако нечисти раце дојдат во допир со нашата плунка или слично, тогаш може да имаме проблеми. Затоа внимавајте на:

1. Лентата за потпирање на електронски скали;
2. Типките во лифтовите;
3. Рачките на продавниците;
4. Менито во ресторанот;
5. Парите;
6. Прекинувачите за осветлување;
7. Садовите за сол и бибер во рестораните;
8. Банкоматите;
9. Справите за вежбање во теретани;

Нашиот совет е секогаш кога можете да ги миете рацете после фаќање на вакви нешта.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Во денешно време многу лесно може да дојдете до мед на пазарот...
Оливија Вајлд ги подели корисниците на интернет со нивните спротивни мислења...
21 годишната девојка била упорна и ја намалила својата телесна тежина од 160 килограм...
Ајлин Еш на 105 годишна возраст активно вежба јога и вози автомобил...
Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат ...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...