ВИЦ

Се вози баба во такси и кога стигнала на саканата дестинација го прашува таксистот:
- Колку треба?
- 100 денари.
Му дава бабата 50 денари на тасистот.
- Ама бабо, реков 100 денари.
- Еееее, па и ти се возеше!

ТОП ВИДЕО

Најубавите и најсмешни видео клипови се само со децата...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 24 Август 2017 10:29 Здравје
Зошто не смееме да ги кубеме носните влакна
Носните влакна ги мачат и мажите и жените, а секој има свој метод за борба против нив...Малата грмушка што излегува од ноздрвите обично сакаме да ја искорнеме, но тоа не е правилно. Всушност, кога дишеме преку нас, загадениот воздух се филтрира преку влакната и така се штитиме од инфекции и иритации од штетните материи.

Ако ги депилирате или кубете носните влакна им ја отварате вратата на бактериите што предизвикуваат инфекции и многу лесно може да ви се случи да пораснат влакна. Ако не ги сакате влакната, скратете ги со ножици, но немојте да ги депилирате.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Во денешно време многу лесно може да дојдете до мед на пазарот...
Оливија Вајлд ги подели корисниците на интернет со нивните спротивни мислења...
21 годишната девојка била упорна и ја намалила својата телесна тежина од 160 килограм...
Ајлин Еш на 105 годишна возраст активно вежба јога и вози автомобил...
Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат ...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...