ВИЦ

Учителката:
- Ајде Рамче, ако имаш еден долар и му побараш на татко ти уште еден долар, колку долари ќе имаш?

Рамче:
- Еден долар.
- Не Рамче, срамота, ти не знаеш математика!
- Ти не го знаеш татко ми!


ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Сабота, 26 Август 2017 21:21 Здравје
Грешката што ја правиме кога киваме
Кога киваме или кашламе, а притоа не ги покриваме устата и носот, правиме грешка со штетни последици...Ако кивнеме и ги ставиме рацете на устата и носот, а потоа се истриеме на очите, би можеле да добиеме воспаление на очите. Исто како што правиме штета со преносливи бактерии ако воопшто не ја покриваме устата.

Токму затоа важно е да ја покриеме устата и носот со марамче додека кашламе или киваме. Ако немате марамица во моментот, подобро прекријте ја устата со лактот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Експерти од Белгија дошле до заклучок како да ги натераат децата да јадат зеленчук...
Брена Хакаби почнала со сноубординг кога лекарите и ампутирале нога...
Диетите се веќе непотребни, затоа што има други и подобри начини за начин на живеење....
Одржувањето на куќата никога не е лесна и едноставна работа...
Јадете повеќе зеленчук, постојано го слушаме тоа од личните тренери и лекарите...
Сигурно веќе сте забележале дека на мажите рацете им се потопли зимата отколку на жен...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...