ВИЦ

- Душо, какво кафе сакаш ?
- Би сакала да е јако,но меко,нежно и стрмоглаво
да го преврти мојот внатрешен свет со нозете нагоре, да ми ги открие искушенијата на овој свет и да ми предизвика нови чувства.
- А да ти ставам јас тебе една ракија? Може?


ТОП ВИДЕО

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Среда, 20 Септември 2017 21:19 Здравје
Девојчето живее 7 години со срцето однадвор

Вирсавија Борун изгледа како и секое 7 годишно девојче, сака да игра, да црта и сака пони...Меѓутоа, ова храбро девојче не е како сите. Родено е со ретко пореметување, кое погодува едно од 1 милион бебиња. Срцето на Вирсавија е развиено надвор од градниот кош.

Девојчето е родено со торакално абдоменално пореметување, што е многу ретка вродена болест, поради која дошло до кардиоваскуларни малформации.„Ова е мое срце и јас сум единствената што може да го има“, вели малата Русинка, чие срце може да се види како чука под ребрата, со тенок слој на кожа.

Срцето на Вирсавија има големина колку една тупаница, а кога ќе закрепне, следуваат неколку комплицирани операции.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Good Tucker е апликација која со дигање и спуштање палци ви кажува дали јадењето е зд...
Гинеколошкиот преглед не е многу пријатна работа и физички и психички...
72 годишниот маж е се уште билдер и изгледа фасцинантно...
На сите ни треба чист планински воздух...
Телото на жената после породувањето претрпува голем број на промени...
Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе на планетата...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...