Вторник, 26 Септември 2017 11:17 Здравје
Кујнска состојка од која косата расте многу
Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат и разубавуваат животот...Веќе знаеме колку Јапонките го негуваат лицето и телото, затоа треба да ги примениме нивните совети за убавина. Ако сакате на пример да го забрзате растењето на косата, треба само да ја миете косата со вода од ориз.

Така косата ќе расте многу побрзо од порано. Се разбира, водата е онаа што вриела со ориз, а на крај на готвењето ја фрламе во одводот. Докажано е дека оризот поттикнува раст на косата, го зајакнува влакното и го подобрува здравјето на кожата во главата.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Во денешно време многу лесно може да дојдете до мед на пазарот...
Оливија Вајлд ги подели корисниците на интернет со нивните спротивни мислења...
21 годишната девојка била упорна и ја намалила својата телесна тежина од 160 килограм...
Ајлин Еш на 105 годишна возраст активно вежба јога и вози автомобил...
Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат ...
За некои тоа е незамисливо, особено ако практикуваме романтика и водење љубов навечер...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...