Вторник, 26 Септември 2017 11:17 Здравје
Кујнска состојка од која косата расте многу
Јапонците се познати по секакви иновации, но и по древните техники што го олеснуваат и разубавуваат животот...Веќе знаеме колку Јапонките го негуваат лицето и телото, затоа треба да ги примениме нивните совети за убавина. Ако сакате на пример да го забрзате растењето на косата, треба само да ја миете косата со вода од ориз.

Така косата ќе расте многу побрзо од порано. Се разбира, водата е онаа што вриела со ориз, а на крај на готвењето ја фрламе во одводот. Докажано е дека оризот поттикнува раст на косата, го зајакнува влакното и го подобрува здравјето на кожата во главата.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Good Tucker е апликација која со дигање и спуштање палци ви кажува дали јадењето е зд...
Гинеколошкиот преглед не е многу пријатна работа и физички и психички...
72 годишниот маж е се уште билдер и изгледа фасцинантно...
На сите ни треба чист планински воздух...
Телото на жената после породувањето претрпува голем број на промени...
Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе на планетата...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...