ВИЦ

- Колега зошто те избркаа?
- Абе глупости, сум бил избувлив, сум вреѓал.
- Нема врска, не си таков.
- Па тоа им викам бе крвта да им е*ам, ќе ги запалам!


ТОП ВИДЕО

Типот решил да флертува со сите жени со полициска униформа...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 09 Ноември 2017 13:15 Здравје
Вино или слатки: Што најмногу здебелува

Многу добро знаеме дека алкохолот многу здебелува, а и слатките исто така...Двајцата ако го конзумираме истовремено се многу лоша комбинација. Ако сакате да се одлучите што е поздраво, тогаш дефинитивно едниот е полош.

Нутриционистите велат дека секогаш се здебелуваме од количината. Треба да знаеме дека црниот дроб го претвара виното во шеќери. Затоа, ако испиете 100 грами вино и го споредиме со 100 грами слатки, секако дека слатките се повеќе калорични. Ако вечерта испиете од 1,5 до 2дл вино е поздраво отколку да изедете толку колачи или торта.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Телото на жената после породувањето претрпува голем број на промени...
Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе на планетата...
Туширањето е многу едноставен начин за да ја одржувате секојдневната хигиена...
Сабрина има многу морничава болка во животот, затоа што секогаш кога треба да уринира...
Кога ќе пукне водењакот, тоа е знак дека бебето е спремно да дојде на овој свет...
Воздухот најчесто во теретана е исполнет со дезодоранс и спреј за тело за намалување ...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....