ВИЦ

Браќа кумановци ги ограбиле и викнале полиција. Ги прашува полицаецот:
- Каде бевте кога се случи кражбата?
- Дома.
- Па нели ги слушнавте кога крадеа?
- Не, не слушнасмо ништо, сркасмо супу.

ТОП ВИДЕО

Типот решил да флертува со сите жени со полициска униформа...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Сабота, 11 Ноември 2017 12:36 Здравје
Крвната група открива дали ќе ги имате овие болести
Познавањето на крвната група е многу важно за ситуации кога ќе ви треба трансфузија...Со тоа треба да го знаете и ризикот за потенцијално добивање на некоја болест. Оние што се со нулта крвна група имаат помал ризик од згрутчување на крвта, додека оние со А, Б и АБ крвни групи се за 20% повеќе изложени на болеста наречена Фон Вилебранд-ова болест. Тоа е пернициозна болест, а луѓето кои страдаат од него крварат повеќе од оние кои не страдаат.

Нулта крвна група може да ве спаси од некои болести, но тоа е лоша вест за останатите. Оние со нулта позитив или негатив имаат помали шанси за рак на желудникот, но оние со крвна група А се во голема опасност.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Телото на жената после породувањето претрпува голем број на промени...
Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе на планетата...
Туширањето е многу едноставен начин за да ја одржувате секојдневната хигиена...
Сабрина има многу морничава болка во животот, затоа што секогаш кога треба да уринира...
Кога ќе пукне водењакот, тоа е знак дека бебето е спремно да дојде на овој свет...
Воздухот најчесто во теретана е исполнет со дезодоранс и спреј за тело за намалување ...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....