Сабота, 11 Ноември 2017 16:59 Здравје
Не ставајте дезодоранс кога вежбате
Воздухот најчесто во теретана е исполнет со дезодоранс и спреј за тело за намалување на лошиот мирис на пот...Поради тоа најчесто е загушливо. Дезодорансирањето е исто како да тргнете да трчате, а ги врзувате патиките една за друга. Сами се саботирате.

Теретаната е местото каде што треба да се потите колку што сакате. Потта е добра и таа значи дека правите нешто добро за своето тело. Кожата е нашиот најголем орган и со потењето таа се лади и се спречува прегревање на организмот. Интересно е тоа што кога сте послаби и помускулести се повеќе ќе се потите.

Кога треба да се потите, вие ставате дезодоранс за спречување на потење, со што го спречувате телото да не се лади.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Телото на жената после породувањето претрпува голем број на промени...
Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе на планетата...
Туширањето е многу едноставен начин за да ја одржувате секојдневната хигиена...
Сабрина има многу морничава болка во животот, затоа што секогаш кога треба да уринира...
Кога ќе пукне водењакот, тоа е знак дека бебето е спремно да дојде на овој свет...
Воздухот најчесто во теретана е исполнет со дезодоранс и спреј за тело за намалување ...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....