ВИЦ

Фустан

Некоја жена го прашува продавачот во една продавница:
- "Може ли да го пробам оној фустанот во излогот?"
- "Како не госпоѓо, но ние имаме и гардероби ако сакате!"

ТОП ВИДЕО

Типот решил да флертува со сите жени со полициска униформа...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Сабота, 11 Ноември 2017 17:29 Здравје
Каква е течноста што излегува од водењакот на родилката
Кога ќе пукне водењакот, тоа е знак дека бебето е спремно да дојде на овој свет...Тоа значи дека породувањето започнува. Сигурни сме дека многу луѓе се прашуваат каква е течноста што излегува од матката на мајката. Тоа всушност не е вода, туку урина од бебето, што 20 недели се собира во утробата на мајката и ја опкружувало бебето.

За некои ова е гадно, но тоа е добар знак затоа што бебешките бубрези се развиваат и почнуваат да функционираат додека тоа е во стомакот. Урината е знак дека бебето е здраво и дека е се во ред. Кога ќе пукне водењакот, некои жени се чувствуваат како да ги скокотка, други како да се помочале, а трети чувствуваат само притисок.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Телото на жената после породувањето претрпува голем број на промени...
Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе на планетата...
Туширањето е многу едноставен начин за да ја одржувате секојдневната хигиена...
Сабрина има многу морничава болка во животот, затоа што секогаш кога треба да уринира...
Кога ќе пукне водењакот, тоа е знак дека бебето е спремно да дојде на овој свет...
Воздухот најчесто во теретана е исполнет со дезодоранс и спреј за тело за намалување ...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....