Вторник, 14 Ноември 2017 09:49 Здравје
Бил Гејтс донира 100 мил. долари за болести

Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе на планетата...Основачот на Microsoft го промени светот со своите технолошки откритија, но се уште се активира со голем број на алтруистички активности. Гејтс е познат како еден од најголемите донатори и филантропи во модерното време.

Мисијата на Гејтс е промена на гледиштето на светот, и неуморен е во помагањето. Овој пат донирал 100 милиони долари за борбата против Алцхајмерова болест. Гејтс ги дал своите приватни пари и за тоа луѓето му се благодарни. Парите одат за стартап компаниите што бараат лек за оваа комплексна болест.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Телото на жената после породувањето претрпува голем број на промени...
Бил Гејтс е еден од најбогатите луѓе на планетата...
Туширањето е многу едноставен начин за да ја одржувате секојдневната хигиена...
Сабрина има многу морничава болка во животот, затоа што секогаш кога треба да уринира...
Кога ќе пукне водењакот, тоа е знак дека бебето е спремно да дојде на овој свет...
Воздухот најчесто во теретана е исполнет со дезодоранс и спреј за тело за намалување ...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Давид Бабунски постигна убав погодок за водство на Јокохама о...
Франција | Медиумите од Шпанија пишуваат за можноста ПСЖ да го ангажира Кр...
Македонија | Вардар – Пелистер дефинитивно под рефлектори, се најавува спек...
Франција | Медиумите од Франција пишуваат дека Нејмар по само три месеци с...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Лијана Декер без проблем се соблекува пред камерата, само што овој пат нема многу екс...
Начинот на кој погледнува, се врти и воздивнува, нема да ве остави рамнодушни...
Esquire е престижен магазин и затоа мора да позираат исклучиво жешки девојки за него....