Петок, 17 Ноември 2017 16:55 Здравје
Жените се срамат да зборуваат за ова после породувањето
Телото на жената после породувањето претрпува голем број на промени...Овие промени би можеле да предизвикаат голем срам за жените. Затоа со намера зборуваме за нив, со цел да не се срамат, оти е нормална појава.

1. Вагината може да стане преголема за тампон. Не грижете се, тоа е само привремено неколку месеци после породувањето поради проширувањето на вагината.

2. Нема да можете да ги контролирате испуштањата на гасови;

3. Може да уринирате во гаќи поради наслабените мускули. Не грижете се и ова е привремено;

4. Може да ви пораснат стапалата;

5. Интимните делови ја променуваат бојата;

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Експерти од Белгија дошле до заклучок како да ги натераат децата да јадат зеленчук...
Брена Хакаби почнала со сноубординг кога лекарите и ампутирале нога...
Диетите се веќе непотребни, затоа што има други и подобри начини за начин на живеење....
Одржувањето на куќата никога не е лесна и едноставна работа...
Јадете повеќе зеленчук, постојано го слушаме тоа од личните тренери и лекарите...
Сигурно веќе сте забележале дека на мажите рацете им се потопли зимата отколку на жен...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...