ВИЦ

Лимон и клун

Внукот ја прашува бабата:
- "Бабо, има ли лимонот клун?"
- "Што рече синко?"
- "Те прашувам, дали лимонот има клун?"
- "Па нема синко, секако дека нема!"
- "Ех, бабо, бабо, пак си го исцедила канаринецот!"

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 30 Ноември 2017 09:41 Здравје
Апликација ќе ви кажува дали да јадете или не

Good Tucker е апликација која со дигање и спуштање палци ви кажува дали јадењето е здраво или не...Апликацијата всушност функционира на овој начин: одите во маркет и земате продукт, го скенирате со помош на апликацијата кај бар кодот и апликацијата Good Tucker ви дига палец, спушта палец или го држи хоризонтално исправен во зависност од тоа дали е здраво јадењето.

Ако конкретниот продукт може да го јадете, тогаш палецот ќе биде нагоре, доколку е спротивно, ќе биде надолу. Или пак, ако е дозволиво да јадете, може да биде и во хоризонтална положба, но тоа е за 50%/50%.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Експерти од Белгија дошле до заклучок како да ги натераат децата да јадат зеленчук...
Брена Хакаби почнала со сноубординг кога лекарите и ампутирале нога...
Диетите се веќе непотребни, затоа што има други и подобри начини за начин на живеење....
Одржувањето на куќата никога не е лесна и едноставна работа...
Јадете повеќе зеленчук, постојано го слушаме тоа од личните тренери и лекарите...
Сигурно веќе сте забележале дека на мажите рацете им се потопли зимата отколку на жен...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...