Петок, 29 Декември 2017 19:11 Здравје
Свесни ли сме колку се штетни блескавите украси?

Откриено е зошто жените лудуваат по блескави украси а малку кој знае за нивната мрачна страна...Иако ниту сами не знаеме зошто, сепак блескавите украси ги ставаме насекаде: на очите, на усните, на косата, во колачи и пијалоци итн. Опсесијата со овие украси лежи во еволуцијата. Така проучувајќи ги, стручни лица од Универзитетот Гент дојдоа до откритие дека децата и возрасните повеќе ги привлекуваат сјајни површини.

Всушност ги фасцинираше фактот дека привлечноста произлегува од нашиот примарен нагон за вода, што е и логично бидејки и самиот ние во поголем процент се состоиме од вода. Иако се многу популарни, нивната лоша страна е дека се направени од неразградива пластика и со тоа ја загадуваат околината.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Луѓето се повеќе бараат природни начини на лекување за своите здравствени проблеми...
Многу едноставно решение за потемнета кожа...
Третман фокусиран на емоционална и духовна благосостојба...
Актерката го пие ова смути секое утро,а килограмите се топат...
Една блогерка откри одличен трик што го крие подбрадокот...
Ситуација во која не се препорачува намалување на покачена температура со лекови...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...