ВИЦ

Се јавува швалерката кај Мујо и Фата ја дига слушалката:
- Ало...
- Мујо ми треба?
- Кој го бара?!
- Другарка од средно!
- Кое средно мори... тој осмо нема завршено?!

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 29 Декември 2017 20:44 Здравје
Колку време сармата смее најмногу да стои во фрижидер

Еве начин како вашето омилено празнично јадење не направи пекол од животот...Зимата и новогодишните празници се незамисливи без сарма. Немојте да мислите дека направената сарма може да се јаде во наредните недела дена само поради тоа што сте ја ставиле во фрижидер. Како и секоја друга храна, и сармата има свој рок на траење пред да се расипе.

Најважната работа е да ја складирате сармата во фрижидер во рок од два часа откако сте ја направиле. Ако пак сакате да и го продолжите рокот на траење треба да ја чувате во вакумски садови или завиткана во алуминиумска фолија. Ако ја чувате на правилен начин сармата може да остане свежа 3 до 4 дена.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Луѓето се повеќе бараат природни начини на лекување за своите здравствени проблеми...
Многу едноставно решение за потемнета кожа...
Третман фокусиран на емоционална и духовна благосостојба...
Актерката го пие ова смути секое утро,а килограмите се топат...
Една блогерка откри одличен трик што го крие подбрадокот...
Ситуација во која не се препорачува намалување на покачена температура со лекови...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...