Сабота, 30 Декември 2017 19:03 Здравје
Бабин рецепт за грло со јаболков оцет

Јаболков оцет, ефикасно средство за унишување на бактериите...Можеби не е најефикасен јаболковиот оцет за убивање на бактериите, но сигурно дека е одличен избор поради високото ниво на киселост што го содржи. Кога на јаболковиот оцет ќе се додаде мед, ефикасноста во солободувањето на болка во грлото се зголемува и притоа помага да се намали болката во грлото.

За да го смирите вашето грло ќе ви треба една лажица јаболков оцет, една лажица мед и една чаша многу топла вода и овој рецепт може да го применте на два начина:

1. Јаболковиот оцет и медот измешајте ги во сад и пијте додека водата е се уште топла.
2. Ако не можете да ја проголтате течноста поради јакиот вкус, тогаш додадете две лажици јаболков оцет во половина чаша топла вода и правете гаргара еднаш дневно.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Луѓето се повеќе бараат природни начини на лекување за своите здравствени проблеми...
Многу едноставно решение за потемнета кожа...
Третман фокусиран на емоционална и духовна благосостојба...
Актерката го пие ова смути секое утро,а килограмите се топат...
Една блогерка откри одличен трик што го крие подбрадокот...
Ситуација во која не се препорачува намалување на покачена температура со лекови...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...