Петок, 05 Јануари 2018 19:10 Здравје
Што значи одењето во кревет порано или подоцна
Што вели за вашиот карактер тоа што во одредено време одите на спиење...Од 20:00 до 22:00

Одењето порано во кревет кога станувате рано има логика, но ако не одите рано на работа, тоа е нешто друго. Тогаш значи дека сакате рутина и сакате да имате ред во животот. Сакате да се забавувате, но на прво место ви е здравјето.

Од 22:00 до полноќ

Тоа значи дека сте многу паметни и вредни работници, и бунтовници. Не можете да си помогнете со чувството дека ќе пропуштите некоја забава, ако одите порано на спиење.

Од полноќ до 2:00

Овие се многу креативни и грижливи личности. Остануваат будни затоа што се преокупирани со општествени активностим затоа што нивната енергија е неисцрпна, сакаат да истражуваат, и знаат дека среќата не доаѓа лесно. Ако се наспијат, тогаш може да одржуваат рамнотежа и стабилност.

Од 2:00 до 4:00

На секој може да му се случи рано да оди во кревет. Овие се ретки и со слободен дух, кој одбива да ги прифати правилата. Тие се главно самовработени, затоа што не сакаат да бидат потчинети.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џесика изгледа одлично за нејзината возраст и има дури седум деца...
Kaшичките за бебиња од јагода и малина во јаболко...
Луѓето се повеќе бараат природни начини на лекување за своите здравствени проблеми...
Многу едноставно решение за потемнета кожа...
Третман фокусиран на емоционална и духовна благосостојба...
Актерката го пие ова смути секое утро,а килограмите се топат...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...