Сабота, 06 Јануари 2018 16:18 Здравје
Ова може да ви го спаси животот

Откриен најдобриот начин да избегнете инфаркт без лекови...Совет за луѓето кои се изложени на ризик од инфаркт е да го одржуваат силен нивниот срцев мускул.Истражувањата покажуваат дека луѓето кои се грижат за исхраната и редовно вежбат имаат помала шанса да доживеат инфаркт.Претпоставка е дека ако сте физички силни и во кондиција,подобро ке го поднесете и преживеете инфаркт.

Ова покажува дека малите промени во начинот на живеење може да ви обезбедат долг и поздрав живот.Така,пациентите кои имаат генетски предиспозиции за срцеви заболувања се советуваат како да ги променат животните навики и да го зајакнат своето срце.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џесика изгледа одлично за нејзината возраст и има дури седум деца...
Kaшичките за бебиња од јагода и малина во јаболко...
Луѓето се повеќе бараат природни начини на лекување за своите здравствени проблеми...
Многу едноставно решение за потемнета кожа...
Третман фокусиран на емоционална и духовна благосостојба...
Актерката го пие ова смути секое утро,а килограмите се топат...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...