Недела, 07 Јануари 2018 19:36 Здравје
Три топли пијалaци за брзо слабеење

За појадок,ручек и вечера...Топлата вода е одличен сојузник за губење на килограмите,а со додавање на цимет,мед и лимон прави чудо.

За појадок: чаша топла вода,2 лажици исцеден лимон,лажица мед.Помага при губење на тежината и го забрзува метаболизмот.Пијте го на празен стомак наутро.

За ручек: чаша топла вода,лажица цимет,лажица мед.Го стабилизира шеќерот во крвта,дава чувтсво на ситост и го намалува гладот.Се пие пред ручек.

За вечера: 1 лажица исцеден лимон,1 лажица мед,1 лажица цимет.Ја олеснува потребата за слатко и го стимулира варењето,а се пие пред или после вечера.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џесика изгледа одлично за нејзината возраст и има дури седум деца...
Kaшичките за бебиња од јагода и малина во јаболко...
Луѓето се повеќе бараат природни начини на лекување за своите здравствени проблеми...
Многу едноставно решение за потемнета кожа...
Третман фокусиран на емоционална и духовна благосостојба...
Актерката го пие ова смути секое утро,а килограмите се топат...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...