Вторник, 09 Јануари 2018 18:50 Здравје
Познат лек против болки би можел да предизвика импотенција

Лекот против болки ibuprofen, би можел да има негативно влијание врз машките секс хормони...


Доколку на пример сте конзумирале 1200 милиграми дневно во рок од шест недели, тоа би можело да доведе до еректилна дисфункција, губење на мускулите и депресија. Научниците велат дека го тестирале овој лек против болки со 31 здрави и млади мажи, на возраст од 18 до 35 години.

Тие секој ден земале по 6 таблети во рок од 6 недели и после две недели развиле хипогонадизам, сексуална хормонска дисфункција, која влијае врз сексуалните хормони, кои го регулираат производството на тестостерон, што води кон импотенција.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џесика изгледа одлично за нејзината возраст и има дури седум деца...
Kaшичките за бебиња од јагода и малина во јаболко...
Луѓето се повеќе бараат природни начини на лекување за своите здравствени проблеми...
Многу едноставно решение за потемнета кожа...
Третман фокусиран на емоционална и духовна благосостојба...
Актерката го пие ова смути секое утро,а килограмите се топат...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...