Среда, 10 Јануари 2018 18:50 Здравје
Масло од диво оригано против настинка

Природен антибиотик...Кога грипот или настинката владеат,многумина од нас ќе посегнат по лекови,но овие здравствени проблеми може да се ублажат и по природен пат.Маслото од диво оригано се смета за еден од најмоќните природни антибиотици,а поради неговата јачина треба да се биде внимателен при внатрешна и надворешна употреба,и секогаш да се меша со други масла за јадење.

Ова масло ефикасно се бори против бактериски инфекции и габични инфекции,а исто така ги ублажува и респираторните проблеми.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џесика изгледа одлично за нејзината возраст и има дури седум деца...
Kaшичките за бебиња од јагода и малина во јаболко...
Луѓето се повеќе бараат природни начини на лекување за своите здравствени проблеми...
Многу едноставно решение за потемнета кожа...
Третман фокусиран на емоционална и духовна благосостојба...
Актерката го пие ова смути секое утро,а килограмите се топат...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...