ВИЦ

Малиот Игорче прашува трудна жена:
- Што е тоа во твојот стомак?
- Моето бебе.
- А го сакаш?
- Да, многу?
- Па што си го изела тогаш?!

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Среда, 10 Јануари 2018 18:54 Здравје
Сливовата ракија помага за многу болести

Здравствени проблеми кои ракијата ги лекува побрзо од лековите...Сливовата и лозовата ракија се најпознати ракии,и со оглед на високиот процент на алкохол во нив,треба да се биде претпазлив со нивното конзумирање.Сепак,во мала и правовремена количина,како и со додавање на разни лековити билки,ракијата може брзо да излечи одредени здравствени проблеми кои нашите предци со децении назад ги користеле.

Такви на пример биле:болка во желудникот,забоболка,воспалено грло,болка во грбот,вкочанет врат,болки кај ревматски болести,отоци,лоша циркулација,уринолошки проблеми и други.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џесика изгледа одлично за нејзината возраст и има дури седум деца...
Kaшичките за бебиња од јагода и малина во јаболко...
Луѓето се повеќе бараат природни начини на лекување за своите здравствени проблеми...
Многу едноставно решение за потемнета кожа...
Третман фокусиран на емоционална и духовна благосостојба...
Актерката го пие ова смути секое утро,а килограмите се топат...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...