Среда, 31 Јануари 2018 16:30 Здравје
Нус-појави од пиење на вода со лимон

Водата со лимон е еден од најпопуларните пијалоци за олеснување на слабеењето, со која може да се започне денот....

Меѓутоа, прочистувањето со лимон има и нус-појави, на кои треба да обрнете внимание:


1. Киселини. Премногу лимон може да направи оган во вашиот желудник и цело време да ждригате, доколку сте склони на вакви овошја. Цитрусите го зајакнуваат лачењето на желудочни киселини и затоа го поттикнуваат ова.

2. Оштетување на забната чаклина. Киселините го оштетуваат заштитниот слој на чаклината на вашите заби, што може да доведе и до кариес на забите.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Експерти од Белгија дошле до заклучок како да ги натераат децата да јадат зеленчук...
Брена Хакаби почнала со сноубординг кога лекарите и ампутирале нога...
Диетите се веќе непотребни, затоа што има други и подобри начини за начин на живеење....
Одржувањето на куќата никога не е лесна и едноставна работа...
Јадете повеќе зеленчук, постојано го слушаме тоа од личните тренери и лекарите...
Сигурно веќе сте забележале дека на мажите рацете им се потопли зимата отколку на жен...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...