Четврток, 01 Февруари 2018 09:54 Здравје
Заблуда што сите ја имаме за појадокот

Појадокот е најважниот оброк во денот, кој не смее да го прескокнуваат децата и младите лица...


Појадокот за младите луѓе е важен затоа што во утринските часови е неопходна храна. Од мали нозе не учат дека не смееме да го прескокнуваме утринскиот оброк и тоа е вистина кога се работи за деца, млади, дијабетичари и други групи со специјални прехранбени интереси.

Лицата што сакаат да ослабнат, ова правило не вреди и за нив појадокот не е обврска. Тие не се гладни наутро и затоа не мора да се присилуваат да појадуваат. Доволно им е малку овошје или цеден сок.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Експерти од Белгија дошле до заклучок како да ги натераат децата да јадат зеленчук...
Брена Хакаби почнала со сноубординг кога лекарите и ампутирале нога...
Диетите се веќе непотребни, затоа што има други и подобри начини за начин на живеење....
Одржувањето на куќата никога не е лесна и едноставна работа...
Јадете повеќе зеленчук, постојано го слушаме тоа од личните тренери и лекарите...
Сигурно веќе сте забележале дека на мажите рацете им се потопли зимата отколку на жен...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...