Четврток, 01 Февруари 2018 18:41 Здравје
Колку пати може да се користи иста крпа?

Дали еднократното користење или користењето со денови на иста крпа е во ред...Научник од њујоршката болница Ленокс Хил,Кери Петерсон со позанимава со темата за користење на иста крпа што предизвика конфузија кај многумина.Таа објасни дека иста крпа може да се употреби три до четири пати.По употребата крпата треба целосно да се прошири за да се исуши,а не само да се закачи.

Ако може треба да се вклучи и вентилација во бањата,бидејќи така за време на туширањето ќе се намали количината на влага која се задржува.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Експерти од Белгија дошле до заклучок како да ги натераат децата да јадат зеленчук...
Брена Хакаби почнала со сноубординг кога лекарите и ампутирале нога...
Диетите се веќе непотребни, затоа што има други и подобри начини за начин на живеење....
Одржувањето на куќата никога не е лесна и едноставна работа...
Јадете повеќе зеленчук, постојано го слушаме тоа од личните тренери и лекарите...
Сигурно веќе сте забележале дека на мажите рацете им се потопли зимата отколку на жен...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...