Сабота, 03 Февруари 2018 09:59 Здравје
Како да останете здрави на работа?

Дали вашата работа вклучува доволно физичка активност...Доколку немате доволно физичка активност за време на вашата работа,тешко ќе биде да останете здрави.Особено проблемот станува посложен ако работите со компјутер,или седите со часови во иста позиција.Меѓутоа постојат едноставни начини со чија помош може да се грижите за вашето здравје кога сте на работното место.

Правете мали паузи и размрдајте се,пазете што и колку јадете,пијте доста вода,истегнувајте се,намалете го кафето,одморете од мониторот се некои од начините да го подобрите вашето здравје.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Експерти од Белгија дошле до заклучок како да ги натераат децата да јадат зеленчук...
Брена Хакаби почнала со сноубординг кога лекарите и ампутирале нога...
Диетите се веќе непотребни, затоа што има други и подобри начини за начин на живеење....
Одржувањето на куќата никога не е лесна и едноставна работа...
Јадете повеќе зеленчук, постојано го слушаме тоа од личните тренери и лекарите...
Сигурно веќе сте забележале дека на мажите рацете им се потопли зимата отколку на жен...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...