ВИЦ

Плавуша дошла во кафич, и приоѓа келнерот:
- Повлете, што сакате?
- Едно обично капучино.
- Можеби би сакале да го пробате нашиот специјалитет, топло чоколадо?
- Може две коцки, да.

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Понеделник, 12 Февруари 2018 16:59 Здравје
Што се случува кога уринираме под туш

Комплицирано е да завршиме мала нужда откако ќе се соблечеме и ќе влеземе во кадата...Речиси 80% од луѓето уринираат во када и нема зошто да се срамите од тоа. Но, дали е безбедно и хигиенски?

Експертите велат дека ако сите уринираме во кадата, на пример 15.000 луѓе, би можеле да наполнат 26 олимписки базени. Ако го земеме предвид и податокот колку вода троши ВЦ казанчето, тогаш сме свесни колку вода се штеди. Урината исто така е стерилна и не штети, напротив, може да биде од корист за оние што имаат проблем со стапалата. Со водоводните цевки немате никаков проблем, што значи дека ако уринирате во кадата, штедите вода, ја намалувате сметката за струја, го решавате проблемо со стапалото и штедите време.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Експерти од Белгија дошле до заклучок како да ги натераат децата да јадат зеленчук...
Брена Хакаби почнала со сноубординг кога лекарите и ампутирале нога...
Диетите се веќе непотребни, затоа што има други и подобри начини за начин на живеење....
Одржувањето на куќата никога не е лесна и едноставна работа...
Јадете повеќе зеленчук, постојано го слушаме тоа од личните тренери и лекарите...
Сигурно веќе сте забележале дека на мажите рацете им се потопли зимата отколку на жен...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...