Вторник, 13 Февруари 2018 16:06 Здравје
80/20 правило за издржливост во здрава исхрана

Нутриционистот Лини Вард објавила интересна фотографија, на која го илустрира своето најважно правило...


80/20 е најважното правило за губење на тежината, при што таа вели дека „доследноста е клуч... еден сладолед нема да ве здебели... исто како што една салата нема да ве направи здрави“.

Тоа значи дека треба да јадете 80% здрава храна, и 20% нездрава храна, која ќе го задоволи вашиот копнеж за следолед, вино и помфрит. Треба да си овозможите по еден "cheat day", кога ќе јадете што и да посакате.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Експерти од Белгија дошле до заклучок како да ги натераат децата да јадат зеленчук...
Брена Хакаби почнала со сноубординг кога лекарите и ампутирале нога...
Диетите се веќе непотребни, затоа што има други и подобри начини за начин на живеење....
Одржувањето на куќата никога не е лесна и едноставна работа...
Јадете повеќе зеленчук, постојано го слушаме тоа од личните тренери и лекарите...
Сигурно веќе сте забележале дека на мажите рацете им се потопли зимата отколку на жен...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...