Вторник, 13 Февруари 2018 16:55 Здравје
Совети за мирен сон за девојките со големи гради

Големите гради на дамите им прават многу проблеми кога спијат...


За да не бидете гневни во текот на ноќта може да спиете на страна, на левата или десната страна, да земете помала перница и да ја ставите меѓу градите. Така полесно ќе одморите, а овој трик спречува да не се појават ситни брчки на градите.

Поголема перница може да користите за да ја распоредите тежината на градите и да се одморите. Можете исто така да спиете со спортски градник, кој навистина може да ви помогне во текот на ноќта. Добро решение е исто така да вежбате и да ги затегнете грбните мускули со цел да го решите проблемот со големите гради долгорочно.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Експерти од Белгија дошле до заклучок како да ги натераат децата да јадат зеленчук...
Брена Хакаби почнала со сноубординг кога лекарите и ампутирале нога...
Диетите се веќе непотребни, затоа што има други и подобри начини за начин на живеење....
Одржувањето на куќата никога не е лесна и едноставна работа...
Јадете повеќе зеленчук, постојано го слушаме тоа од личните тренери и лекарите...
Сигурно веќе сте забележале дека на мажите рацете им се потопли зимата отколку на жен...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...