Среда, 14 Февруари 2018 13:52 Здравје
Намирници за квалитетни заби

За блескава насмевка не е важна само хигиената, туку и храната...


Стоматолозите за порталот "Readers Digest" откриваат која храна треба да се избегнува. Забните лекари велат дека повеќето луѓе што доаѓаат со скршени заби во ординацијата, велат дека тоа им се случило кога јаделе пуканки.

Сувото овошје исто така е лоша храна за вашите заби, затоа што е преполно со шеќери, кои се лепат за забите. Тој е многу леплив и затоа создава кариес на умниците и задните заби во вилицата.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Експерти од Белгија дошле до заклучок како да ги натераат децата да јадат зеленчук...
Брена Хакаби почнала со сноубординг кога лекарите и ампутирале нога...
Диетите се веќе непотребни, затоа што има други и подобри начини за начин на живеење....
Одржувањето на куќата никога не е лесна и едноставна работа...
Јадете повеќе зеленчук, постојано го слушаме тоа од личните тренери и лекарите...
Сигурно веќе сте забележале дека на мажите рацете им се потопли зимата отколку на жен...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...