ВИЦ

Додворувач

Како Црногорец и се додворува на девојка?
- "Мала, го гледаш ли онаа цвеќе таму?"
- "Го гледам!", возбудено одговара девојката.
- "Па што чекаш, оди набери си го!"

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 10 Мај 2013 11:43 Култура
Статуата на Ејми Вајнхаус доби зелено светло

Статуа на пејачката Ејми Вајнхаус ќе биде крената во Лондон...

Статуа со реалните димензии на пејачката Ејми Вајнхаус ќе биде крената пред салата во северниот дел на Лондон, во близина на домот на покојната пејачка.

Предлогот за издигнување на бронзен споменик во чест на ѕвездата доби зелено светло од локалните власти. Споменикот ќе биде поставен пред зградата "Раундхаус" во Чолк фарм, во близина на нејзиниот дом во Камден, каде што почина во јули 2011.

Дел од обожавателите на Британката сепак се пожалија дека не им се допаѓа дизајнот на Скот Ијтн. Многумина конзервативци исто така се изјаснија против идејата, бидејќи според нив е премногу рано да се почитува нејзиното паметење на сличен начин. Сепак, одлуката во времето останува во сила под два услови - споменикот да не биде осветлуван и да се создаде на таков начин што ќе ги инспирира младите да се занимава со уметност. Статуата на Ејми ќе ја отсликува со кратко здолниште потпрена на ѕид.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Во една соба во дворецот Sforzesco пронајдена е фреска за која се верува дека е дел...
Елеанор Кетон има само 28 години, а токму таа ја освои престижната награда за својо...
Најстарото кино во светот, каде што се прикажани првите филмови на браќата Лимиер в...
Две дела од Енди Ворхол на престојните аукции во Њујорк би можеле да достигнат "циф...
Грчки научници откопаа гробница, за која се претпоставува дека е на самиот Александ...
Орландо Блум ќе дебитира на Бродвеј во новата претстава "Ромео и Јулија"...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...