ВИЦ

Црногорци

Лежат двајца црногорци под смоква. Едниот вика:
- "Леле ама би било добро да ни падне по некоја во уста."
А другиот:
- "Луд ли си ти? Кој ќе го џвака тоа?"

ТОП ВИДЕО

Најубавите и најсмешни видео клипови се само со децата...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Среда, 27 Септември 2017 11:04 Занимливости
Џиновска желка од 700кг мислеле дека е мртва

Желката долга 2 метра е пронајдена на плажа во Калели, близу до Барселона...Желката изгледала како мртва, па затоа ја дигнале со дигалка, која тежи неверојатни 700 килограми. На снимката може јасно да се види дека дигалката едвај ја подигнува.

Ова е наводно втората џиновска желка со кожен оклоп, пронајдена на шпанското крајбрежје, откако минатиот месец рибарите пронајдоа уште една од 300 килограми.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Не е сеедно на кое уво му кажувате на соговорникот...
Убаво погледнете ја сликата и кажете што мислите, кое дете ја искрши вазната...
Снимката со двете мали зајачиња што грицкаат магдонос ги воодушеви корисниците на соц...
Со берење на маслинки во Грција можете добро да заработите...
Малите животни знаат што значи да се биде на безбедно и топло...
Зиландија е остров кој се смета како посебен континент, кој е познат и под името Тасм...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...