ВИЦ

На час по ликовно, наставнучката го прашува малиот Трпе:
- Трпе, што црташ?
- Господ, наставничке.
- Но Трпе, никој не знае како изгледа Господ.
- Сега ќе дознаете, наставничке.

ТОП ВИДЕО

Убаци втора и пуштај кумплунг мајсторе...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Среда, 27 Септември 2017 11:04 Занимливости
Џиновска желка од 700кг мислеле дека е мртва

Желката долга 2 метра е пронајдена на плажа во Калели, близу до Барселона...Желката изгледала како мртва, па затоа ја дигнале со дигалка, која тежи неверојатни 700 килограми. На снимката може јасно да се види дека дигалката едвај ја подигнува.

Ова е наводно втората џиновска желка со кожен оклоп, пронајдена на шпанското крајбрежје, откако минатиот месец рибарите пронајдоа уште една од 300 килограми.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џеф Безос, сопственикот на Amazon, донираше часовник кој ќе биде инсталиран како „сим...
Секоја успешна жена морала да помине низ различни фази од животот...
Ноќен кошмар е да ви се запушат цевките кога живеете во стан...
Многу трудници се воодушевени со оваа иновативна маска за стомакот...
Следните хороскопски знаци не трпат неверство и грубост, тие веднаш ги отстрануваат т...
Цвеќињата може секаде да го најдат своето место...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...