ВИЦ

Влегува полицаец во кафуле и на шанкерот му вика:
- Дај еден сок.
- Каков сок сакате?
- А каков имате?
- Па имаме Кока Кола, Швепс, Браво, Кокта, Фанта-Манта...
- Дај една манта.


ТОП ВИДЕО

Најубавите и најсмешни видео клипови се само со децата...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Вторник, 03 Октомври 2017 16:32 Занимливости
Грците плаќаат солидно за берење маслинки, сега почна сезоната
Со берење на маслинки во Грција можете добро да заработите...Маслинките се берат рачно со гајба околу вратот, кое се плаќа 2 евра од гајба, при што работникот може да собере околу 20 гајби. Се разбира, за берењето си има специјална техника, но мора да бидете многу внимателни да не ви паѓаат, оти се наменети за продажба, а не за преработка.

Тоа значи дека дневницата на работникот би била минимално 40 евра.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Не е сеедно на кое уво му кажувате на соговорникот...
Убаво погледнете ја сликата и кажете што мислите, кое дете ја искрши вазната...
Снимката со двете мали зајачиња што грицкаат магдонос ги воодушеви корисниците на соц...
Со берење на маслинки во Грција можете добро да заработите...
Малите животни знаат што значи да се биде на безбедно и топло...
Зиландија е остров кој се смета како посебен континент, кој е познат и под името Тасм...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...