Вторник, 21 Ноември 2017 16:54 Занимливости
Како да гледате позитивно на животот
Ако мислите дека животот не е фер, размислете за овие нешта...- Никогаш не се откажуѕвајте кога нешто сакате. Никогаш нема да зажалите за она што сте го пробале, туку за она што сте го пропуштиле;

- Отворете ги срцето и умот за промените. Тие се како чадорот, функционираат само кога се отворени;

- Секогаш имате избор. Вие имате моќ да го контролирате својот живот. Никој не може да одлучи каква работа ќе работите, каде ќе живеете или како ќе се однесувате;

- Запамтете дека болката не трае засекогаш;

- Фокусирајте се на сето она што е добро во вашиот живот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Сингапур има неодолива убавина со архитектурата...
Во денешно време е широк поим значењето на зборот „среќа“...
Славниот брод „Љубов Орлова“ со години талка по Атлантскиот Океан празен...
Џон Колисон е најмладиот светски милијардер, кој се прослави со Stripe...
Генијалецот што ја измислил струјата е секојдневно на медиумите...
Само искуството може да не научи во животот, со малку совети од постарите...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...