Вторник, 21 Ноември 2017 16:54 Занимливости
Како да гледате позитивно на животот
Ако мислите дека животот не е фер, размислете за овие нешта...- Никогаш не се откажуѕвајте кога нешто сакате. Никогаш нема да зажалите за она што сте го пробале, туку за она што сте го пропуштиле;

- Отворете ги срцето и умот за промените. Тие се како чадорот, функционираат само кога се отворени;

- Секогаш имате избор. Вие имате моќ да го контролирате својот живот. Никој не може да одлучи каква работа ќе работите, каде ќе живеете или како ќе се однесувате;

- Запамтете дека болката не трае засекогаш;

- Фокусирајте се на сето она што е добро во вашиот живот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џеф Безос, сопственикот на Amazon, донираше часовник кој ќе биде инсталиран како „сим...
Секоја успешна жена морала да помине низ различни фази од животот...
Ноќен кошмар е да ви се запушат цевките кога живеете во стан...
Многу трудници се воодушевени со оваа иновативна маска за стомакот...
Следните хороскопски знаци не трпат неверство и грубост, тие веднаш ги отстрануваат т...
Цвеќињата може секаде да го најдат своето место...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...