Среда, 10 Јануари 2018 17:47 Занимливости
Зошто вашиот парфем не трае доволно долго

Поради грешка која сите жени ја прават,парфемот не трае долго...Парфемот треба да го користите умно и според упатствата на големите мајстори кои ги произведуваат најбараните мириси.Експертите советуваат да не се става парфем на места каде што се потитте многу,како на косата,пазувите,грбот и колената.

Исто така,да не се става парфем на накит,затоа што хемикалиите од парфемот може да го намали квалитетот на накитот,ниту на памучна облека или свила,за да не остане трага.Парфемот треба да се става на клучната коска и пределот на вратот,како и на рачниот зглоб.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Дијамант со исклучително висок квалитет...
Автобус со чешки туристи се заглави во Задар...
Научен доказ дека со пријателите имаме многу заеднички нешта...
Дали сте биле приморани да кажете "Да"...
Девојката глуми,пишува песни и живее самостојно...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...