ВИЦ

- Леле брат онаа шо ја меркав прееска, ми направи муабет.
- Озбилно? Што ти вика?
- Ми вика: „Што ме буљаш од прееска, говедо едно“.


ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 11 Јануари 2018 20:53 Занимливости
Факти кои мора да ги знаете за луѓето родени во јануари

Откријте кои се нивните карактеристики...


Иако родени во најстудениот дел од годината,луѓето родени во јануари се топли и грижливи,а како што се и означува нов почеток на календарот не е чудо што овие луѓе се природни лидери.

Тие се вредни,детални и организирани,имаат силна амбиција и сериозност,знаат да бидат многу трпеливи,ценат искреност и добрина кај другите и многу се лојални.Скапоцен камен кој ги карактеризира луѓето родени во јануари е гранат,цвет-каранфил,куче-сибирска хаска.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Дијамант со исклучително висок квалитет...
Автобус со чешки туристи се заглави во Задар...
Научен доказ дека со пријателите имаме многу заеднички нешта...
Дали сте биле приморани да кажете "Да"...
Девојката глуми,пишува песни и живее самостојно...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...