ВИЦ

Оди кумановец на интервју за работа во германска фирма:
- Знаете германски?
- Да.
- Во ред, ај употребете го зборот Danke во реченица.
- Куде си мори Данке...


ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Петок, 12 Јануари 2018 18:40 Занимливости
Колбас спасил живот на месар

Крис Мекејб е месар од Тотнес, Англија, кој вели дека ветар ја затворил вратата кога влегол во замрзнувачот...Копчето за отварање на вратата се замрзнало на температура од -20 степени Целзиусови. Затоа се обидел со шутирање да го активира копчето и да ја отвори вратата. Кога не му успеало, земал 1,5 килограм колбас и почнал да удира врз копчето.

После неколку удари, конечно успеал да го откочи копчето. Месарот вели дека колбасот му го спасил животот.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Дијамант со исклучително висок квалитет...
Автобус со чешки туристи се заглави во Задар...
Научен доказ дека со пријателите имаме многу заеднички нешта...
Дали сте биле приморани да кажете "Да"...
Девојката глуми,пишува песни и живее самостојно...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...