ВИЦ

На железничка станица

Ја чека Мујо Фата на железничка станица и кога Фата излегла од возот, Мујо само се поздравил со неа и ништо не кажал. Фата го прашува:
- "Мујо, зошто си таков? Види како овој човек ја прегрнува и бакнува својата жена?"
А Мујо:
- "Гледам, но неговата жена заминува, не се враќа!"

ТОП ВИДЕО

Овие секојдневни нешта можеби ги користиме погрешно... проверете на видеото одоздола...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Сабота, 13 Јануари 2018 10:03 Занимливости
2018: Годишен деловен хороскоп за Водолија

Водолијата е позната по нејзиниот пријателски и допадлив карактер...

Искреноста и љубезноста се главните особини што ги привлекуваат луѓето околу вас и имаат доверба во вас, затоа што никогаш не откривате тајни. Вашата популарност е во вашата желба за независност, што може да направи да делувате непредвидливо и мистериозно одвреме навреме. Луѓето понекогаш мислат и дека не ве познаваат.

Годишниот хороскот за Водолија 2018 покажува дека вашите интереси се во разоткривање на мистеријата во животот. Најмногу интерес покажувате за оние што може да ги разбудат креативните идеи во вас. Оваа година ќе ви биде одлична благодарение на интеракцијата на планетите. Ќе имате мирна година во која ќе ги берете плодовите од претходниот труд.Можеби нема да имате спектакуларен финансиски успех, но секако ќе напредувате. Ако некои проекти немаат поддршка, тоа само ќе ве поттикне за да истапите со нови и свежи идеи и да бидете уште подобри од претходно. Најдобро е да започнете нови проекти на пролет. Запамтете, плевелот може да го уништи она што се обидувате да го негувате. Нептун се уште орбитира во вашата куќа на парите годинава. Ослободете се од старите идеи и размислувајте за нови. Потрудете се да ги оставите долговите зад себе, сите потешкотии и проблеми за да креирате место за идна продуктивност.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Дијамант со исклучително висок квалитет...
Автобус со чешки туристи се заглави во Задар...
Научен доказ дека со пријателите имаме многу заеднички нешта...
Дали сте биле приморани да кажете "Да"...
Девојката глуми,пишува песни и живее самостојно...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | И натаму е неизвесна иднината на нашиот репрезентативец...
Италија | Тимот од Милано го „тресе“ италијанската полиција, се бараат фин...
Англија | Ерменецот се чини дека се збогуваше со своите соиграчи од „Олд Тр...
Германија | Искусниот стратег од клупата на Баерн Минхен критички настроен...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Џејлајн е царица на сите задници со својата позадина и бразилска градба...
Сексапилната руска докторка влезе кај пациентот и веројатно сакаше да го мотивира да...
Мис Велнес убавиците позираат со нивните големи и совршени облини на плажа...