Сабота, 03 Февруари 2018 10:00 Занимливости
Микаила Улмер заработи милиони од лимонада

Девојчето кое го постигна она што многу возрасни не успеваат за цел живот...Микаила Улмер од Америка уште како помала ги проучувала пчелите,колку се важни за нас и нажиот екосистем,па решила некако да помогне со рецептот за лимонада од нејзината прабаба.


Таа правела лимонада засладена со домашен мед и ја продавала на локални манифестации,а заработката ја наменувала за организациите за заштита на пчелите.


Наскоро ја забележал инвеститорот Дајмон Џон и така добила 60.000 долари почетна инвестиција,а во моментот потпиша 11 милиони вреден договор со трговски ланец и нејзината лимонада "BeeSweet" ќе се продава во 55 продавници ширум Америка.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џеф Безос, сопственикот на Amazon, донираше часовник кој ќе биде инсталиран како „сим...
Секоја успешна жена морала да помине низ различни фази од животот...
Ноќен кошмар е да ви се запушат цевките кога живеете во стан...
Многу трудници се воодушевени со оваа иновативна маска за стомакот...
Следните хороскопски знаци не трпат неверство и грубост, тие веднаш ги отстрануваат т...
Цвеќињата може секаде да го најдат своето место...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...