Сабота, 03 Февруари 2018 18:00 Занимливости
Блог за сите ентузијасти што сакаат да патуваат

Штотуку добивме ново видео од млада ентузијастка, која постојано патува низ светот...


Најновото видео од Париз на блогерката за патување (travel blogger) Зорица Митева, не поттикна да објавиме парче од нејзиното прекрасно видео од улиците на Париз. Младата блогерка обожава да патува низ светот, при што постојано ги обработува сите посети со текст на личен блог и видеа на нејзиниот YouTube канал.

Доколку сакате советник за патување, блогот The One That Travels е идеалното место за тоа. Ако сакате да знаете како сезонски може да се носите, блогот ќе ви одговори и на тоа прашање. Девојката ја преточува својата страст за мода, стил и убавина во брилијатни материјали изразени преку текстови и видеа. Тука го имате на располагање нејзиниот Инстаграм профил. Погледнете ги прекрасните париски знаменитости на видеото во прилог:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џеф Безос, сопственикот на Amazon, донираше часовник кој ќе биде инсталиран како „сим...
Секоја успешна жена морала да помине низ различни фази од животот...
Ноќен кошмар е да ви се запушат цевките кога живеете во стан...
Многу трудници се воодушевени со оваа иновативна маска за стомакот...
Следните хороскопски знаци не трпат неверство и грубост, тие веднаш ги отстрануваат т...
Цвеќињата може секаде да го најдат своето место...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...