Сабота, 03 Февруари 2018 18:55 Занимливости
Факти за родените во февруари

Лицата родени во февруари се искрени, оригинални и таинствени...


Февруарците сакаат да им помагаат на другите и сакаат да учат од своето искуство. Исклучиутелно се искрени без оглед на последиците и ситуацијата во која се наоѓаат. Грешките им ги кажуваат на своите пријатели и даваат конструктивна критика, па затоа може да им верувате на тоа што го кажуваат.

Февруарците уживаат во нови вештини, ситуации и активности, а нивната оригиналност може да се примети и според начинот на кој се облекуваат. Таинствени се и понекогаш е тешко да предвидите што имаат на ум. Секогаш сакаат да ги поместуваат границите и размислуваат вон зададените рамки, исто како што се и големи иноватори во областа што имаат интерес.

Скапоцен камен: Аметист

Боја: Ирис

Мирис: Цимет во врело чоколадо

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Џеф Безос, сопственикот на Amazon, донираше часовник кој ќе биде инсталиран како „сим...
Секоја успешна жена морала да помине низ различни фази од животот...
Ноќен кошмар е да ви се запушат цевките кога живеете во стан...
Многу трудници се воодушевени со оваа иновативна маска за стомакот...
Следните хороскопски знаци не трпат неверство и грубост, тие веднаш ги отстрануваат т...
Цвеќињата може секаде да го најдат своето место...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...