ВИЦ

Селанец и штикла

Влегува некој селанец во градски автобус, кога една госпоѓа го нагазнала со штиклата и му вели:
- "Извинете, ве молам, не беше намерно!"
- "Ништо, ништо, госпоѓо, ние селаните сме навикната да не гази стока!"

ТОП ВИДЕО

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Среда, 22 Ноември 2017 16:45 Хумор
Детето и патката се другари од раѓање

Детето и патката не се само најдобри другари, туку обожаваат да прават неволји заедно...Патката Бејкер се вселила кога Тајлер имала само 9 месеци. Оттогаш го следи детето на секој чекор. Бејкер го буди Тајлер секое утро, а тој обожава да му чита на совјот миленик.

Тие дури и вечераат заедно, а Бејкер обожава да го имитира својот постар брат:

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Секогаш ќе видиме на интернет некој што ќе ни ја разубави вечерта или денот...
Детето и патката не се само најдобри другари, туку обожаваат да прават неволји заедно...
Фотографијата објавена на социјалните мрежи предизвика големо внимание...
Р.Б. од Сараево добил 50 конвертибилни марки во обложувалница...
Брок Бејкер е мајстор за имитација на различни гласови...
Вели: „Едвај ме убедија да не го украдум столо од шо беше ного убаво украсено“...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...