Сабота, 26 Август 2017 08:27 Љубов & Секс
Што е важно во очите на жените за мажите?
Не е тајна дека жените и мажите имаат различни критериуми кога станува збор за физичка привлечност...Физичкиот изглед на мажите е важен за жените, но не игра пресудна улога. Тоа го докажало едно истражување, според кое се утврдува дека гласот и мирисот се пресудни за жените.

Мажот може да изгледа како најпосакуваните холивудски ѕвезди, но често тоа не е доволно за жената да го забележи. Во моментот кога ќе проговори, се може да се промени. Аналитичарите велат дека гласот е способен да пренесе одредени особини на мажите.

Така, врз основа на гласот можеме да утврдиме дали мажот е доминантен или нежен, дали има самодоверба или сокрива одредени несигурности во врска со нивната емотивна состојба.

Експертите велат дека со векови луѓето се привлекувале себеси преку мирисот, при што убавиот мирис на мажите ги привлекува жените. Сето тоа општо може да влијае многу за жените да ги привлече. Што мислите вие за ова?

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Љубовните односи често знаат да се замрсат...
Дали некогаш сте доживеале партнерот за време на секс да ви каже нешто непријатно...
Традицијата вели дека на првиот состанок мажот ја плаќа сметката...
Сексот може да биде многу подобар ако користите афродизијаци...
Дејт страницата Saucy Dates направила истражување во врска со желбите на мажите и жен...
Истражувањата докажуваат како може да ги возбудите жените за подобар секс....


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...