Сабота, 26 Август 2017 08:27 Љубов & Секс
Што е важно во очите на жените за мажите?
Не е тајна дека жените и мажите имаат различни критериуми кога станува збор за физичка привлечност...Физичкиот изглед на мажите е важен за жените, но не игра пресудна улога. Тоа го докажало едно истражување, според кое се утврдува дека гласот и мирисот се пресудни за жените.

Мажот може да изгледа како најпосакуваните холивудски ѕвезди, но често тоа не е доволно за жената да го забележи. Во моментот кога ќе проговори, се може да се промени. Аналитичарите велат дека гласот е способен да пренесе одредени особини на мажите.

Така, врз основа на гласот можеме да утврдиме дали мажот е доминантен или нежен, дали има самодоверба или сокрива одредени несигурности во врска со нивната емотивна состојба.

Експертите велат дека со векови луѓето се привлекувале себеси преку мирисот, при што убавиот мирис на мажите ги привлекува жените. Сето тоа општо може да влијае многу за жените да ги привлече. Што мислите вие за ова?

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Љубовта е комплицирана и не е секогаш едноставно да се донесе одлука за прекинување н...
Заедничкиот живот подразбира и компромиси, но постојат и некои работи околу кои паров...
Малото девојче трча по машкото, решена е да го има...
Многу фактори би можеле да влијаат каков љубовник би бил мажот и дали интимниот однос...
Воспитачката од градинка била принудена да ја напушти својата работа поради фотографи...
Младенците за време на венчавката се фотографирале во секси издание...


24FUDBAL.com.mk

Македонија | Вардар против Реал Сосиедад во битка по први бодови во дебитан...
Англија | Жозе Мурињо често знае да прокоментира за некој иако не е пред д...
Македонија | Се чини дека притисокот врз капитенот на второлигашот е голем...
Македонија | Македонскиот првак може да продолжи една лоша низа на шпанскио...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова не е ништо особено, освен една секси неодолива снимка со плескање по задникот...
Девојката што „медитира“ во зеленилото изгледа како свежо набрано цвеќе, спремно за н...
Сара Сејферт е неодолива, односно нејзиниот тверк е неодолив, која дефинитивно знае к...