Недела, 11 Февруари 2018 18:15 Љубов & Секс
Проблемите што треба да се занемарат кај партнерот

Љубовната врска се темели на искреност, но тоа не значи дека треба на партнерот да му замерувате за секоја ситница...


Ако мислите на пример, дека келнерот во кафе-барот што се наоѓа во вашиот кварт е многу сладок, подобро би било тоа да не му го кажувате на партнерот. Се разбира, вие не мислите ништо сериозно со тоа, а тој секако ќе помисли дека е голема работа ако му го соопштите тоа. Прашајте се што добивате со откривањето на овој факт? Само непотребна расправија. Други такви расправии би можеле да бидат доколку:

- Не ви се допаѓа како готви неговата мајка;

- Не ви се допаѓа неговиот пријател од средно училиште;

- Некој флертувал со вас во ноќниот клуб.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Љубовните односи често знаат да се замрсат...
Дали некогаш сте доживеале партнерот за време на секс да ви каже нешто непријатно...
Традицијата вели дека на првиот состанок мажот ја плаќа сметката...
Сексот може да биде многу подобар ако користите афродизијаци...
Дејт страницата Saucy Dates направила истражување во врска со желбите на мажите и жен...
Истражувањата докажуваат како може да ги возбудите жените за подобар секс....


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...