Вторник, 13 Февруари 2018 15:19 Љубов & Секс
Ниски, ќелави или мускулести: На какви мажи паѓаат дамите

Спроведено е истражување за привлечноста на машкиот пол...Во истражување учествувале 150 жени, кои откриваат каков тип на маж се смета за најатрактивен. Жените имале за задача да ја определат атрактивноста на мажите врз основа на фотографија. Некои преферирале нежни црти на лицето, но речиси сите им дале предност на оние што изгледале физички цврсти, силни и јаки. Силата се покажала како најмоќната црта, но 80% од жените рекле дека висината им е најважна.

Од друга страна пак со друго спроведено истражување е утврдено на дејтинг сајтот Match.com дека жените најмногу ги привлекуваат ниски мажи. Трето истражување открило дека ќелавите мажи се сметаат за поатрактивни од оние што имаат коса. Значи? Добитна комбинација би била да сте ниски, ќелави и мускулести.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Љубовните односи често знаат да се замрсат...
Дали некогаш сте доживеале партнерот за време на секс да ви каже нешто непријатно...
Традицијата вели дека на првиот состанок мажот ја плаќа сметката...
Сексот може да биде многу подобар ако користите афродизијаци...
Дејт страницата Saucy Dates направила истражување во врска со желбите на мажите и жен...
Истражувањата докажуваат како може да ги возбудите жените за подобар секс....


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...