Вторник, 13 Февруари 2018 15:59 Љубов & Секс
Кои парови повеќе се изневеруваат во брак

Паровите со добар сексуален живот се повеќе склони да изневеруваат во споредба со оние што не се многу интимни...Сексуалните ескперти тврдат дека паровите што поминуваат повеќе време во кревет имаат тенденции да бидат помалку верни, затоа што сакаат секс со повеќе луѓе. Мажите што имаат згодни жени помалку изневеруваат во споредба со жените што имаат поатрактивен маж.

Во истражување е откриено дека поатрактивните жени се повеќе спремни на неверство, отколку оние што се со просечен изглед.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Љубовните односи често знаат да се замрсат...
Дали некогаш сте доживеале партнерот за време на секс да ви каже нешто непријатно...
Традицијата вели дека на првиот состанок мажот ја плаќа сметката...
Сексот може да биде многу подобар ако користите афродизијаци...
Дејт страницата Saucy Dates направила истражување во врска со желбите на мажите и жен...
Истражувањата докажуваат како може да ги возбудите жените за подобар секс....


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...