Среда, 19 Февруари 2014 18:01 Македонија
Болниците во Штип и Струмица добија донација од Телекабел

Водени од мотото, "Најбитно е човек да помогне онаму каде е најпотребно", Кабелскиот оператор Телекабел донираше 40 лед телевизори...

Кабелскиот оператор Телекабел кој 8 години по ред е во 200те најуспешни компании во Македонија и e една од ретките општествено одговорни фирми, која што секоја година одвојува дел од своите средства за донации, годинава одбележува 17 години од своето успешно работење.

По тој повод оваа година донира 38 ТВ приемници поставени и приклучени на мрежата Телекабел со петгодишна донација за кабелска телевизија и неограничен интернет пристап во Болницата во Струмица, 2 ТВ приемници приклучени на мрежата на Телекабел во центарот за деца со посебни потреби во Струмица, ја опреми дневна болница при нервното одделение во Штип, а ќе подари компјутер и лаптоп на центарот за деца со посебни потреби во Штип.

Од службата за односи со јавноста на кабелскиот оператор Телекабел информираат дека вредноста на вкупната донација изнесува нешто повеќе од 1.150.000 денари.

Телекабел до сега има донирано 3 амбулантни возила, Телевизори, кабелска телевизија и интернет во Болниците во неколку градови во државата, како и неколку донации за деца без родители и деца со посебни потреби.


Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Новата кампања на Kickstarter на Калин и Петар е за интернационализација на прирачник...
Холандскиот дизајнер и полиглот Воутер Кордувенер, го сретнал македонскиот турист Зор...
Снежната идила изгледа совршено кога се снима од птичја перспектива...
Тиквешкото Езеро во Македонија е митско место според своите вредности...
Наташа Алексовска има 37 години, родена е и живее во Куманово...
Со читање на Хаику поезија заедно со Искра Донева, ќе има забава, дружење и позитивна...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Легендарниот бразилски фудбалер ја завршува својата кариера на 3...
Англија | Ерменецот се поизвесно е дека ќе го напушти Манчестер јунајтед, ...
Англија | Санчез си заминува, Обамејанг доаѓа, опцијата Мхитарјан се уште е...
Останато | Хрватските хулигани наводно признале вина, ги чека краткорочна з...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Дамите во Рио се секогаш најубави и најзгодни... со големи облини... но овие се муск...
Бразилките се најпознатите жени во светот со убави облини и најдобрите тела...
Внимавајте да не избие пожар од видеото одоздола... со најсексапилните порно актерки ...