Петок, 01 Декември 2017 18:17 Македонија
Петар и Калин сакаат да направат светска промена со Tip of the Week
Новата кампања на Kickstarter на Калин и Петар е за интернационализација на прирачникот...Двајцата претприемачи, сопственици на Македонија Експорт Консалтин, неуморно пишуваа и го создаваа TIP Tip of the Week. Прирачникот се однесува за ефикасно менаџерско однесување и корпоративна култура.

Тие ја издадоа книгата на македонски јазик, а сега сакаат и на англиски. Кликнете на овој линк за да ги поддржите.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

CEED Македонија најави дека ќе се одржи дводневен настан со Арон Браун...
Направено е истражување и изработен е список со највредни компании Top 100...
На овогодинешната листа „30 Under 30“ се опфатени вкупно 600 претприемачи од сите кат...
Новата кампања на Kickstarter на Калин и Петар е за интернационализација на прирачник...
Холандскиот дизајнер и полиглот Воутер Кордувенер, го сретнал македонскиот турист Зор...
Снежната идила изгледа совршено кога се снима од птичја перспектива...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...