ВИЦ

Лакот

Маж и жена се возат во лифт и при излегување мажот ја удира со лакотот на жената по градите. Се свртел и почнал да се извинува:
- "Госпоѓо, ако срцето ви е меко како градите, ќе ми опростите!"
- "Момче, ако вам ви е тврд како лакотот, јас сум во соба 307!"

ТОП ВИДЕО

Сакајќи да биде оригинална, оваа девојка се качила на коњ и се полила со кофа вода, а тоа што следува погледнете го на видеото...

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Четврток, 21 Март 2013 10:14 Мода & Убавина
"Вака изгледа вистинска жена"

Заборавете ги преслабите манекенки, Робин Лоли вели дека вака изгледа вистинската жена...

Преубавата австралијка Робин (24) веќе со години успешно рекламира колекции за "plus size" жени, односно припаднички на понежниот пол кој не се во склад со правилата на модната индустрија.

Робин ја претстави новата колекција за долна облека на брендот "Panache". Исто така, нема фотошопирање, секаде каде Робин има вишок или салото малку наѕирка од вешот, тоа ќе го видите во рекламата.

Инспирација за многуте девојки кои одбиваат слепо да го следат трендот на слаботијата кој владее со модните писти, РОбин покрена и блог за готвење, каде со фановите дели рецепти, а тоа и донесе и договор за пишување кувар.

Убавото лице, облините и гордиот став ја доведоа до насловните страни на списанијата како што се "Vogue", "Mari Kler", "Elle" и други.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Латино ѕвездата е позната по носењето на прилепени фустани кои ја истакнуваат нејзи...
Откако излегоа информации за тајната венчавка на Анџелина Џоли и Бред Пит, излегоа...
Ким Кардашиан често ги усогласува своите модните комбинации со ќерка си Норт Вест.....
Што и да облечат, веднаш станува во мода, бидејќи секогаш се беспрекорно облечени -...
Џенифер Анистон е позната по својот опуштен стил на облекување, кој изгледа многу ...
Одредено време после разводот од Антонио Бандерас, Мелани Грифит не се појавуваше в...

24FUDBAL.com.mk

Радамел Фалкао е задоволен од трансферот во Манчестер Јунајтед, Колумбие...
Вчера на полноќ заврши летниот преоден рок во кој клубовите од Премиер л...
Џакомо Бонавентура се пресели од Аталанта во Милан за сума од 7 милиони ...
Далеј Блинд е нов фудбалер на Манчестер Јунајтед, Црвени Ѓаволи за овој т...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2
Inflate Us 2

Hot & Sexy

Спортската девојка се пресоблече во спортска облека додека се подготвуваше за трчањ...
Самиот факт што Лејла Лучијано е фитнес манекенка, кажува дека ќе го привлече вашио...
Досега видовме секакви девојки, само уште овој креативен потег не сме го виделе. Са...