Четврток, 21 Март 2013 10:14 Мода & Убавина
"Вака изгледа вистинска жена"

Заборавете ги преслабите манекенки, Робин Лоли вели дека вака изгледа вистинската жена...

Преубавата австралијка Робин (24) веќе со години успешно рекламира колекции за "plus size" жени, односно припаднички на понежниот пол кој не се во склад со правилата на модната индустрија.

Робин ја претстави новата колекција за долна облека на брендот "Panache". Исто така, нема фотошопирање, секаде каде Робин има вишок или салото малку наѕирка од вешот, тоа ќе го видите во рекламата.

Инспирација за многуте девојки кои одбиваат слепо да го следат трендот на слаботијата кој владее со модните писти, РОбин покрена и блог за готвење, каде со фановите дели рецепти, а тоа и донесе и договор за пишување кувар.

Убавото лице, облините и гордиот став ја доведоа до насловните страни на списанијата како што се "Vogue", "Mari Kler", "Elle" и други.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Убавата американска пејачка и танчерка се појавила овој викенд како навивач за про...
Кристина Хендрикс присуствувала вчера на свеченоста на „Black & Red Ball...
Американските актерки се вистински рекордерки во намалување на трудничките килограм...
Џенифер Лопез има за цел да се надмине себеси секогаш кога ќе се појави пред јавнос...
Денис Бидот пред неколку години почна да лвадее на „плус сајз“ модната ...
Убавата адвокатка за човекови права ја искористила слободната вечер за излегување с...

24FUDBAL.com.mk

Прекрасниот гол на Немања Матиќ не беше доволен Србија да избегне пораз ...
Главниот финансиски директор на ’Баварците’, Јан Кристијан Др...
Легендата на бугарскиот фудбал, Христо Стоичков го нарече ѓубре својот тр...
Црногорскиот навивач, Лука Лазаревиќ кој предизвика страшен инцидент ког...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Ова е секси компилација од фотосесии со секси фотографии од бомбастични девојки, уж...
Девојката што стои и позира секси пред продавницата за крофни, ќе ве натера да ви п...
Две девојки на топлото време успеваат да се отарасат од мажот и да побегнат со авто...