ВИЦ

Студент полага испит на ветеринарен факултет. професорот му покажува до полвина покриен кафез кај кој се гледаат само нозете на некоја птица. Професорот прашал :
- Кој е оваа птица ??
- Не знам - одговорил студентот.
- Жал ми е колега, не положивте. Вашето име ??
Тогаш студентот ги поткренал ногавиците од панталоните и рекол:
- Погодете, професоре.

ТОП ВИДЕО

ДЕВОЈКА НА ДЕНОТ

Среда, 04 Октомври 2017 07:20 Мода & Убавина
Најпопуларните шишки што ќе се бараат оваа есен
Есента е времето кога повеќето жени се одлучуваат за одреден вид на трансформација...Најчесто станува збор за промена на фризурата, а оваа есен особено популарни се шишките. Сепак станува збор за специфичен стил на шишки. Според социјалната мрежа Pinterest, есенва најпопуларни се шишките „Бардо“. Станува збор за шишките што ги прославила славната актерка Бриџит Бардо, а нивното пребарување оваа година пораснало за 600% на Pinterest во споредба со минатата година.Тоа се долги шишки, кои е лесно да се сокријат, иако не ви се допаѓаат, затоа што се лесни за обликување и одржување. Тие станаа многу популарни во 1960 година, а најдобро изгледаат кога се разделени на средината.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Актерката и пејачка Семента Рајхард присуствувала на модна ревија...
Актерката Софија Вергара, исто како и многу жени, има своја омилена модна комбинација...
Стрелците се специфичен и откачен хороскопски знак...
Дел од јавноста мисли дека не е уредно на 65 години да се носат кратки фустани...
Бразилската манекенка Адријана Лима била главна ѕвезда од спектакуларната ревија на б...
Бијонсе била една од гостинките на гламурозната венчавка на Серена Вилијамс...


24FUDBAL.com.mk

Останато | Фудбалерот на Зенит, Денис Тетентјев бил брутално претепан на п...
Англија | Фудбалерот на Саутемптон се огласи на социјалните мрежи за да „р...
Шпанија | Како да му беше малку скандалот од Местаља, судијата Иглесиас Ви...
Англија | Овој викенд во Премиерлигата на програмата е дуелот помеѓу двајц...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Тверкувањето не е лесна работа, а овие дами го можат тоа профи...
Градите се голема слабост на мажите и не можат да си помогнат...
Швајцарската влада отворено дава поддршка за телото и фестивалот на слободата...