Вторник, 13 Февруари 2018 16:50 Мода & Убавина
Нијанса на раскошна ружа - Најпопуларна на Пинтерест

Невестите го одбраа овој кармин како најубав за венчавка...

Невестите најмногу внимаваат на својот изглед за време на венчавката, при што на Пинтерест сега ја има најпопуларната нијанса во црвена боја.

Според Пинтерест во 2017 година најпопуларна нијанса е "bright berr hue", односно нијансата која манекенката Кендал Џенер ја носеше на насловната страница на магазинот "Love". Таа има портокалов под-тон и силен црвен пигмент, што значи дека со претопувањето на овие тонови е добиена преубава нијанса на црвено. Дури 71% од жените се изјасниле дека оваа нијанса е совршена за нивната венчавка.

Bookmark and Share

Последно од оваа категорија

Викторија Бекам е голема обожавателка на фармерки...
Директно од модните писти во Њујорк ни се враќа модниот додаток што може да се купи з...
Фустаните кои личат на трико прекриено со тил, беа избор на синоќешното доделување на...
Чарли Ховард ја започнала својата модна кариера на 16 години...
Невестите го одбраа овој кармин како најубав за венчавка...
Носете ги фармерките од H&M оваа сезона на свој начин...


24FUDBAL.com.mk

Лига Европа | Комплетирана е шеснаесфиналната фаза во Лига Европа и познати...
Англија | Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Андер Ерера заедно со уште 36 ...
Лига Европа | Немирите пред почетокот на дуелот помеѓу Атлетик Билбао и Сп...
Англија | Според англискиот весник „Сан“, Жозе Мурињо и Пол Погба имале жес...

Mobile24.mk

ГАЛЕРИЈА

ИГРИ

Pirates and Treasure
Sniper team
Shopping Cart Hero 3
Achilles 2
Hey You Are a Box
Let the Bullets Fly 2

Hot & Sexy

Розевите жешки бикини во фокусот на вниманието...
Секси самба перформанс во оригинал форма...
Дајана прави сонцето да биде посветло...